Kniha návštěvJindřich 

Ahoj, na počest našeho milovaného komisaře vydáváme k letošnímu veletrhu Sběratel v naší „Galerii klasiků“ dopisnici k jeho nedožitým osmdesátinám. Současně bude na veletrhu k dispozici příležitostné razítko a v sobotu 8. září bude dopisnici přímo na výstavišti podepisovat autor kresby, výtvarník Petr Ptáček. Více info najdete zde – http://www.sberatel.info/veletrh-sberatel/doprovodny-program/. Takže jste všichni srdečně zváni.


LiborP 

Parádní fanouškovské stránky mého seriálového oblíbence. Bravo a díky! 😉


Jakub Raš 

Ahoj, Filipe,

díky za příspěvek.

K bundě, no hele, ono asi ten nej Parker by byl z
dané doby – v podstatě tedy nějaký původní kousek. Model M-65 vyráběla a
vyrábí americká společnost Alpha Industries :-).

Teď dělá různé variace i několik jiných firem. Některé jsou blíže původním
modelům, některé s modernějšími prvky. Ale co jsem viděl, vždy si ty bundy zachovávají
obdobný střih apod. Zkrátka jsou vždy „rozpoznatelné“.

Horst měl původně kousek od Army Industrie, ale když si všimneš, tak se
během původního Tatort i nové série Schimanski, ta bunda taky trochu proměňuje
(barvou od šedé k pískové, nějaké detaily…).

Co se koupě týče, tak lze hledat v army shopech anebo se pídit po původních
bundách z 80. let (ale to už bude drahé zboží).

Bundu přímo od Army Industries taky seženeš. Buď v USA nebo české distribuci.

http://www.alphaindustries.com/mens-field-coats/alpha-industries-m-65-field-coat.htm

http://www.army-rubicon.cz/bunda+alpha+industries+m+65+khaki+alpha+industries+bundy+polni+bundy+m+65-295581/

Velmi věrnou originálu je bunda z dílny německé firmy MIL-TEC. Ostatně kdo
jinej by měl nakonec tyhle bundy taky dělat, než Němci :-)

Např. http://www.vojenskyspecial.cz/us-parker-m65-oliv

Tak snad jsem aspoň trošku pomohl.

Jakub


Filip Bahner, Ostrava 

Ahoj, tady Filip z českého Duisburgu – Ostravy. Parádní počin tahle stránka….supr. Konečně jsem se dostal ke všem dílům jak byly popořadě, a taky soupis veškeré muziky a písniček—– klobouk dolů….
Jedná zásadní otázka. Kde se dá sehnat ta jeho párka M65? Nebo i nějaká obdoba? Vím, že tady lítaj názvy různých výrobků, ale kterej je ten správnej?

Děkuji, Filip


Ubatuba 

Zpráva o úmrtí tohoto báječného herce mě velice zarmoutila, měl tady ještě být!!!
Bude na vždy v mém srdci…


Jan Acher 

Řada dílů se dá stáhnout na filmer.cz, ale nejsou tam všechny. Jsou v prodeji i celé komplety, bohužel v češtině nejsou a chybí i titulky…


jirka 

Ahoj,

trochu zpětně, ale RIP Georgovi. Dnes jsem koukal na Poklad na stříbrném jezeře a hned mě napadlo, že bych rád zkouknul nějaké díly Schimiho. Nevíte zda se dají někde v nějaké levné edici sehnat všechny díly? Nebo se dají někde stáhnout, samozřejmě pro vlastní, urgentní potřebu?

Díky za tipy a za takovéto stránky

j.


Jan Acher 

Vzdávám hold skvělému herci a člověku. Shimi byl jsi třída a i nadále zůstaneš v mých vzpomínkách. Vždy, když si na sebe hodím parkra M65, vzpomenu si na jeden fenomén naší doby.

May you find comfort in the next world…
J.


Petr J. 

Schimi je prostě klasa.Ten seriál měl jiskru a tu správnou šťávu.

Schimi RIP :(


Přemek 

tak sbohem milý HORSTE ,
taky mě budeš moc a moc chybět, plno blbců zůstává a chlap jako ty je najedou pryč – je mi to hrozně líto.
Tak jestli Jsi tam nahoře, a já vím,že Jsi) – udělej jim tam trochu pořádek – však víš jak ! …a Cristian Ti pomůže !
ahoj přemek


JAROMÍR 

MÁM SLZY V OČÍCH…..KDO VÍ,TAK VÍ PROČ…MRZÍ MĚ,ŽE JSEM HO NEVIDĚL OSOBNĚ…. A JESTLI JE NEBE,TEDY TO FILMOVÉ,TAK ON TAM URČO JE…


Milan "Myslič" Mysliveček 

Zdravím! Fakt průda, že jsem na Vaše stránky narazil až po Horstově smrti :-( A dneska další rána – umřel Bud Spencer :-( Takže i když je vedro jako v ocelárně v Duisburgu, beru si Párkra a jdu na pivo, protože je co zapíjet! Vaše stránky jsou super, ještě kdyny tak někdo do rozjel české „Profesionály“ :-) Tak doufám, že máte plnou lednici plechovkového a válíte se zlitej po koberci 😀


Arbi 

Scheiße !


Tomáš ČERMÁK 

Dnešního dne mi zarmoutila zpráva o úmrtí mého oblíbeného herce Götze Georgeho – vrchního komisaře Horsta Schimanského. Jím ztvárnění kriminalisty bylo famózní. Ať je mu nebe lehké.
Tomáš Čermák.
(27. 6. 2016)


mirek 

R.I.P.


Oli 

Zdravím příznivce a zakladatele těchto stránek,

konečně po tolika letech zde na Vašich stránkách a česky, mohu „kochat“ krásnou úpravou s dalšími fanoušky, a sdílet zájem o tak kvalitního herce, jako je G. George. Děkuji.

Obdiv k panu G.G. mám velice dlouho cca 25 let? Nejdříve to bylo tzv. puberťácké pobláznění, nyní už jen krásná nostalgie.
Získal si mě filmem asi jako každého SCHIMANSKI, kdy skoro nikdo ani nevěděl jak se jmenuje vlastím jménem :-D. A od té doby jsem hltala vše, co kolem G.G bylo a je.
Zajímal mě, né jen jako postava Schimiho, ale jako i člověk. Za tu dobu jsem získala tolik informací ( díky internetu), které jsem v té době nemohla mít. Snad jen škoda, že pan G.G. si udržuje dostatečný odstup – soukromí. A pokud se chci dozvědět něco více, či shlédnout jiný film než Schimio, musím se nakonec poohlédnout u sousedů v Německu :-D.

Mám štěstí, že ač můj německý jazyk je chatrný, že mě i tak přijali mezi své fanoušky a mohu sdílet skoro čerstvé informace, než ty které se tu bohužel notoricky drží již pár let.

Chvála Vám a jen tak dál !!

Oli


Jakub Raš 

To BikerOnly: Ahoj, díky :-). Horst je prostě Horst. Také na něm, vůbec na celém Místo činu, oceňuji tu syrovost a nekašírovanost, prostě (skoro) jako život.


BikerOnly 

Pochvala za skvělý WEB o mém nejoblíbenějším poldovi všech dob. A co považuji jako TOP u Schimiho? Západní Němec, který jezdi v Citroenu, občas mívá kalná rána a na rozdíl od emerických pohádkových poldů občas koupí „jednu“ po puse. To vše korunuje perfektní český dabing.
Jen tak dál a díky za Schimiho!!!


Jakub Raš 

To Daniel: Děkuji za pochvalu a do nového roku přeji spoustu hezkých chvil při sledování Schimiho :-).


Daniel 

Vyslovujem kompliment tvorcovi stránky o mojej najobľúbenejšej kriminálnej sérii. Osobne mám tiež najradšej diely z osemdesiatych rokov, ktoré majú pre mňa nezabudnuteľnú atmosféru. A je nutné podotknúť, že i vďaka vynikajúcemu českému dabingu. Veľmi ma potešilo, že ČT v tomto roku uviedla celú sériu. Všetky diely som žiaľ nemal možnosť vidieť, ale aspoň sa ešte mám na čo tešiť :-)


Jakub Raš 

To Jarda: Ahoj, Jardo, to máš recht, nej seriál. Všecko jednou skončí, co naděláme. Ještě že aspoň natočili tolik dílů a je co pouštět si znova a znova :-). Všechny díly najdeš dostupné např. na Ulozto – http://www.ulozto.net/hledej?q=schimanski


JAROMÍR 

MĚL BYCH RÁD VŠECHNY DÍLY…NEJLEPŠÍ SERIÁL VŠECH DOB…DLE MĚ…SCHIMI….JE NEJ…POKUD BY NĚKDO MĚL VŠECHNY DÍLY BUDU ZA NĚ VDĚČNÝ…


JAROMÍR 

NEJ SERIAL…NECHCI ABY JEŠTĚ KONČIL…..


Jakub Raš 

To MH:
No od roku 2001 :-). Schimi je mezigenerační opus magnum.


MH 

Od roku 2001?
Já v tom jedu už od roku tuším 1983 nebo 1984, kdy se první díly s Horstem objevily v tehdejší Československé televizi :-) Byl jsem tenkrát gymnazista. Ty díly z 80. let mám nejraději – je to prostě taky nostalgie, mají pro mě neopakovatelnou atmosféru…
Díky za tento web, který jsem dnes náhodou objevil…


Ladislav Kolbaba - Šťoura 

Ihre Filme habe ich immer sehr gerne gesehen. Sind ausgezeichnet.

SchŐne Grűße aus Brno
schickt Ladislav Kolbaba


Jakub Raš 

Tak čestný výkop :-).

Jak to se mnou a Schimim začalo si můžete přečíst tady.
A teď už vy. Pište. Moc se těším, až poznám fanoušky Místa činu a Horsta. Stačí nahoře kliknout na „Sign Guestbook“, vyplnit pole, napsat zprávu a odeslat.


Powered by Rizzi Guestbook.